Sie 16, 2016

Opublikowany | Brak komentarzy

ARKA GDYNIA – Śląsk Wrocław (13-08-2016) 2:0

ARKA GDYNIA – Śląsk Wrocław (13-08-2016) 2:0

ARKA GDYNIA – Śląsk Wrocław (13-08-2016)
Na tym meczu wspomagamy naszych braci w sile 15 osób ! Wielkie dzięki za gościnę oraz konkretne ogarnięcie !

Relacja Arki:

Pojedynek ze Śląskiem zbiegł się z obchodzonym 15. sierpnia w kraju Świętem Wojska Polskiego. Piłkarze wyszli na boisko w biało-czerwonych szalikach – następnie odśpiewano Mazurka Dąbrowskiego. Po I zwrotce narodowego hymnu, na Górce pojawiła się sektorówka z wizerunkiem naszego młodego kolegi z trybun – śp. Roliego, który niedawno zginął w wypadku samochodowym. Ten fakt został uczczony minutą ciszy, a następnie racowiskiem w kształcie krzyża. Także nasi piłkarze na rozgrzewce ubrani byli w okolicznościowe czarne koszulki. Goście zachowali się należycie i również uszanowali to smutne wydarzenie.

Później zaczął się mecz i uprzejmości skończyły się. Było dużo bluzgów, co nie może dziwić, biorę pod uwagę to, z kim tego dnia graliśmy. W sektorze gości zasiadło według naszych informacji łącznie 759 osób, czyli nadkomplet i jak do tej pory była to najbardziej liczna grupa w tym sezonie. W klatce oprócz fanów WKS-u zasiedli także kibice Lechii Gdańsk i kilka osób z Motoru Lublin. Co do aspektów wokalnych, to szczerze mówiąc – nie ma o czym mówić. Pod tym względem zaprezentowali się przeciętnie, a nawet słabo. Oprócz tego, na froncie sektora zaprezentowali łączony transparent Śląsk&Lechia i mieli trzy flagi (w tym dwie BKS-u).

Atmosfera na samym spotkaniu może nie była aż tak rewelacyjna jak ostatnio, nie czuć było tej mocy, która towarzyszyła nam podczas meczów z Ruchem, czy wisłą, ale zdaniem większości – było naprawdę w porządku. Przyjezdni co prawda nie przyłączyli się do nas i w momencie kiedy cały stadion bawił się w najlepsze („kto nie skacze…”), ci stali nieruchomo. Frekwencja w sobotnie popołudnie wyniosła 9507 osób, co mając na uwadze dogodny termin, wcześniej uruchomioną sprzedaż biletów – zaskoczyła in minus. Usprawiedliwień długim weekendem, czy ostatnią wysoką porażką w Białymstoku nie można brać na poważnie. W tej konkretnej statystyce musi być lepiej i „dycha” w Gdyni musi być co mecz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *