Gru 30, 2020

Opublikowany | Brak komentarzy

Górnicze podsumowanie roku 2020

Górnicze podsumowanie roku 2020

Ten rok zapewne nie należał do najciekawszych i najłatwiejszych pod względem kibicowskim jak i piłkarskim. Mimo to warto kilka słów napisać podsumowując rok 2020, gdzie zaliczyliśmy wszystkie wyjazdy, nie odnotowaliśmy żadnego 0 wyjazdowego.
Rok zaczęliśmy od turnieju dla Zombiego.
Na turnieju zagrały 24 drużyny, przez hale tego dnia przewinęło się blisko tysiąc osób a zebrać udało się łącznie 21 tysięcy na leczenie naszego brata po szalu. Na turnieju zagrały wszystkie dzielnice i FC, obecna była również drużyna Tyskiego GKSu oraz Świdnickiej Polonii. Cel na turnieju był jeden ale nie zabrakło dopingu i kibicowskiej atmosfery, mały przedsmak rundy wiosennej która miała lada moment ruszać a piłkarze swą grę kontynuować mieli na stadionie przy ulicy Chopina. Niestety pandemia pokrzyżowała zupełnie nasze plany..
Sezon 19/20 kończymy na rundzie jesiennej. Seria A nie dokończyła swych rozgrywek, kilka miesięcy czekania by znów znaleźć się na stadionie i wspólnie dopingować nasz KS!
Mecze domowe przyszło nam w tym sezonie niestety rozgrywać na Ratuszowej gdzie co mecz wystawiamy młyn, dopingując piłkarzy w kolejnych zwycięstwach.
Z ciekawszych spotkań domowych:
GÓRNIK – Orzeł Witoszów
Na meczu prezentujemy transparent nawiązujący do 100 lecia Bitwy Warszawskiej, odpalamy białe i czerwone dymy, w młynie 150 osób.
GÓRNIK – KP Podgórze
W młynie zbiera się 150 osób, Górnicy wygrywają 13:1 a UGW urozmaica mecz. Zaprezentowany trans „BARWY NOŚ NIE TYLKO W SERCU” uzupełniony sektorowką, stroboskopami oraz białymi i niebieskimi dymami.
GÓRNIK – thorez
Chore obostrzenia i zamknięte stadiony pokrzyżowały nasze derbowe plany, mimo to zbieramy się w 500 osób na górce skąd dopingujemy i odpalamy piro.
GÓRNIK – Zieloni
By zobaczyć i celebrować strzeloną setną bramkę na górkę przybyło 250 osób, z okazji 100 bramki odpalamy wyrzutnie, dymy i race.
Pierwsze wyjazdowe zmagania Biało Niebieskich przyszło nam oglądać na meczu sparingowym w Lubawce gdzie wybrała się 80 osobowa delegacja Kaesiaków, tego dnia gościliśmy kibiców Slavii Praga. W Lubawce Górnicy pewnie wygrywają z 4 ligowym Orłem 2:1, my głośno dopingując odpalamy trochę pirotechniki i podkreślamy co jest naszym celem wieszając transparent „Do gry wracamy w awans uderzamy”.
Z ligowych pojedynków wybraliśmy się na każdy wyjazd, plusem niskiej ligi jest niski płot, co nie przeszkadzało nam w dopingowaniu i oglądaniu meczów podczas gdy zamknięto stadiony.
Szczawno Zdrój – 300 osób
Stanowice – Pamiętny wyjazd, stadion w Stanowicach odwiedziła 150 osobowa delegacja Biało Niebieskich oraz Trąba powietrzna, mecz został przerwany i dokończony w późniejszym terminie. Podczas meczu UGW zaprezentowali trans „WYJAZDOWICZE” w asyście rac.
Głuszyca – 200 osób, wspierała nas Polonia oraz Slavia.
Mrowiny – 80 osób, razem z nami Polonia.
Stare Bogaczowice – 70 osób
Wspieraliśmy też zgody.
Chrobry Głogów – GKS Tychy
W 70 osób wspieraliśmy na wyjazdowym meczu GKS Tychy.
Polonia Świdnica – Ruch Chorzów
Do Świdnicy wybiera się ponad 100 Górników. W 25 osób wspieramy również Polonistów na wyjeździe w Nysie.
Z mniej liczebnych wyjazdów wybraliśmy się tez kilkukrotnie do Bydgoszczy, Świdnicy, Tychów i Pragi.
Z wydarzeń poza stadionowych warto odnotowywać na pewno walkę o rewitalizację stadionu na Nowym Mieście, zebraliśmy 8 tysięcy podpisów w 6 dni, niestety na darmo o czym przypomnimy jeszcze niejednokrotnie.
Ultrasi między meczami upiększają Wałbrzyskie ściany, w ciągu roku powstało 17 nowych prac.
W 3 edycji Wotore udział wziął reprezentant Chuliganów z Biedaszybów. Po dwóch wygranych walkach dochodzi do finału, niestety przez kontuzje nie może zawalczyć w finale, pokazał się zdecydowanie najlepiej podczas całej gali na gołe pieści. Wiosną wraz z braćmi z Bydgoszczy i Tychów bierzemy udział we wspólnym treningu.
1 marca wybieramy się do Gorc na uroczystości upamiętniajace Żołnierzy Wyklętych i wykład historyczny gdzie prezentujemy transparent, upamiętniamy bohaterów w asyście rac. 1 sierpnia jak co roku w Wałbrzychu i Kamiennej Górze wstrzymujemy ruch, odpalamy sporo pirotechniki i upamiętniamy powstańczych bohaterów minuta ciszy. 11 listopada wybieramy się do Warszawy na Marsz Niepodległości w 60 osób.
10 edycja Biało Niebieskiego Mikołaja, odwiedziliśmy wałbrzyskie domy dziecka, dom dziecka w Nowych Rochowicach zawożąc 4 pełne busy najpotrzebniejszych produktów oraz 75 paczek z prezentami dla dzieci. Odwiedziliśmy tez Dom Pomocy Społecznej w Szarocinie oraz 13 rodzin i samotnych seniorów w powiecie Kamiennogorskim gdzie dostarczyliśmy paczki żywnościowe. Podczas pierwszej fali pandemii pomagamy 12 placówkom, są to głównie szpitale, dom dziecka oraz dom pomocy społecznej gdzie dostarczamy tysiące maseczek, tysiące rękawiczek, setki litrów płynu, wodę i wiele innych o łącznej wartości 15 tysięcy. Wielu Górników oddało swą szlachetna Biało Niebieska krew w organizowanej przez nas akcji oddawania krwi.
Odnośnie utrzymania drużyny w 2020, zebraliśmy 60% potrzeb, resztę zebrał zarząd klubu. Liczne wpłaty, sprzedaż cegiełek, 1%, puszki na meczach oraz w zaprzyjaźnionych lokalach to nasza wspólna praca dzięki której Górnik Nigdy Nie Zginie!
Piłkarze pokazali klasę wygrywając wszystkie mecze, zdobywając aż 103 bramki, tracąc zaledwie 6 – bezkonkurencyjnie idą po awans!
Oby przyszły rok był zdecydowanie normalniejszy. Oby skończył się cyrk z zamkniętymi stadionami a Górnicy w 2021 również zakończyli rundę jesienna na pozycji lidera, tym razem w lidze okręgowej!

fototo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *